نحوه اتصال ریسه ال ای دی نواری

نحوه اتصال ریسه نواری

نحوه اتصال ریسه ال ای دی نواری

نحوه اتصال ریسه ال ای دی نواری

برای اتصال ریسه می توانید از اتصال آسان استفاده کنید ، یا می توانید سیم ها را به نوار لحیم کنید ، که جریان بیشتری را حمل می کند و اتصال پایدارتری ایجاد می کند. هر روشی را که انتخاب کنید ، مطمئن شوید که نوار خود را در امتداد نقاط برش تعیین شده بریده اید تا چراغ های شما کار کنند. با استفاده از اتصالات نواری یا ابزار لحیم کاری ، اتصال ریسه نواری و یا ریسه 220 ولت خود را برقرار کرده اید.
ما در این مقاله اتصال ریسه نواری با استفاده از لحیم کاری را به شما آموزش می دهیم.

نحوه اتصال ریسه نواری
نحوه اتصال ریسه نواری

فضای خود را اندازه بگیرید تا ببینید به چه میزان نور نیاز است.
با استفاده از یک نوار اندازه گیری ، فضای روشن مورد نظر خود را اندازه بگیرید و اندازه گیری ها را یادداشت کنید تا آنها را فراموش نکنید.
به عنوان مثال ، اگر نوار نوری را در امتداد محیط اتاقی قرار دهید که دارای 4 دیواره به عرض 12 فوت (3.7 متر) است ، به نوار چراغ هایی نیاز دارید که طول آن حداقل 48 فوت (15 متر) باشد.
چراغ های نوار را در جایی که می خواهید برش دهید علامت گذاری کنید. با مراجعه به اندازه گیری هایی که از فضای خود انجام داده اید ، اکنون نوار نور را اندازه بگیرید تا دریابید که در کجا باید آن را برش دهید.

برش نوار در ناحیه اشتباه منجر به کار نکردن چراغ های LED شما می شود. نوار چراغ LED شما دارای علامت هایی در امتداد نوار است که به شما نشان می دهد در کجا مجاز به برش هستید که اغلب با نقاط نارنجی یا قهوه ای یا حتی یک تصویر کوچک از قیچی مشخص می شوند.
اگر اندازه گیری مورد نظر شما کاملاً با نقاط برش مشخص مطابقت ندارد ، برای اطمینان از عملکرد چراغ هایتان ، باید در امتداد خطوط تعیین شده برش بزنید.

با استفاده از قیچی تیز در امتداد منطقه برش مشخص شده برش بزنید. پس از یافتن مکانی که می خواهید برش دهید ، از قیچی تیز استفاده کنید تا در امتداد خط برش تعیین شده روی نوار ، با دقت برش دهید. اگر چراغهایتان از هم فاصله داشته باشند ، ممکن است از برش سیم نیز استفاده کنید ، مواظب باشید که به چراغ آسیب نرسد.

نحوه اتصال ریسه نواری
نحوه اتصال ریسه ال ای دی نواری

نوار را به داخل کانکتور بکشید. مهم نیست که کدام نوع اتصال دهنده را انتخاب کنید ، پس از برش صحیح نوار ، همچنان نوار را به انتهای باز اتصال می دهید. نوار را به آرامی به داخل بلغزانید تا از آسیب رسیدن به نوار یا اتصال دهنده جلوگیری شود.

نحوه اتصال ریسه نواری
نحوه اتصال ریسه نواری

سیم ها را با رنگ صحیح روی نوار تراز کنید. نقاطی که در دو طرف خط برش قرار دارند نقاطی هستند که برای تراز کردن سیم ها استفاده می کنید. نوار باید حروفی داشته باشد که به شما بگویید کدام سیم رنگی به کجا می رود ، تراز کردن صحیح آنها را آسان می کند. به عنوان مثال ، اگر رابط شما 4 سیم آبی ، قرمز ، سبز و سیاه داشته باشد ، آنها را با نقاط اتصال با برچسب B ، R ، G و 12V تراز می کنید. اگر فقط دو سیم دارید که به نوار شما متصل می شوند ، احتمالاً نوار دارای علامت + و – در هر طرف است.

بسته به نوع خاصی که استفاده می کنید اتصال را ببندید. یک رابط تاشو با فشار دادن روی فلپ تا زمانی که قفل شود بسته می شود. یک اتصال لغزنده دارای یک دکمه خاکستری یا سیاه در هر طرف است که شما آن را فشار می دهید تا نوار در جای خود قفل شود.

نحوه اتصال ریسه نواری
نحوه اتصال ریسه نواری
نحوه اتصال ریسه نواری
نحوه اتصال ریسه نواری

سیم ها را با افزودن لحیم کاری به انتهای آنها آماده کنید. به این عمل سیم کشی از قبل می گویند. از آهن لحیم کاری استفاده کنید تا کمی سیم لحیم کاری به هر انتهای سیمهای زیادی که استفاده می کنید اضافه کنید. این کمک می کند تا سیمها به نوار متصل شوند.

نحوه اتصال ریسه ال ای دی
نحوه اتصال ریسه نواری

لحیم کاری را به هر یک از نقاط تماس روی نوار اضافه کنید. نقاط تماس ، درست در کنار خط برش ، نقاطی هستند که سیم را به آن متصل می کنید. یک نقطه کوچک لحیم به هر یک از نقاط تماس اضافه کنید تا نقاط سیم را آماده کنید.
با استفاده از اتو سیمها را به نقاط تماس متصل کنید. با آماده شدن سیمها و نقاط تماس ، هر سیم را روی نقطه تماس مربوطه قرار دهید. از آهن لحیم کاری برای اتصال سیمها به نوار استفاده کنید ، به آرامی و با دقت کار کنید تا مطمئن شوید که هر سیم به درستی به نقطه تماس درست متصل شده است.

نحوه اتصال ریسه نواری
نحوه اتصال ریسه ال ای دی

سیم ها را به سمت بالا بچرخانید تا رنگ ها مطابق با برچسب های موجود در نوار نور مطابقت داشته باشند. برای اتصال ایمن سیمها به نوار فقط به یک نقطه لحیم لحیم نیاز است. از گرم کردن زیاد سیمها خودداری کنید ، در غیر این صورت چراغ های LED را خراب می کنید. با اتصال سیم های شما به نوار نور ، چراغ های شما آماده روشن شدن هستند.

نحوه اتصال ریسه نواری
نحوه اتصال ریسه ال ای دی