ساخت کارخانه لامپ سازی و نیروگاه خورشیدی توسط ژاپن
کارخانه لامپ سازی و نیروگاه خورشیدی

ساخت کارخانه لامپ سازی و نیروگاه خورشیدی توسط ژاپن

ساخت کارخانه لامپ سازی و نیروگاه خورشیدی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازسنندج،“سالار مرادی” نماینده شهرستان های کامیاران، دیواندره و سنندج در مجلس شورای اسلامی در حاشیه دیدار هیئت سرمایه گذاری ژاپنی از شهرک صنعتی کامیاران از نشست های مختلف با این هیئت برای ایجاد علاقه و رغبت به سرمایه گذاری در کردستان خبر داد.

نماینده مردم کامیاران، دیواندره و سنندج در مجلس شورای اسلامی افزود:این هیئت ژاپنی برای سرمایه گذاری در بخش های صنعتی و اقتصادی کردستان و رفع مشکل بیکاری در شهرهای مختلف این استان دعوت شده اند.

وی درباره پیشنهادات سرمایه گذاری در کامیاران بیان کرد:هیئت ژاپنی پس از بازدید از شهرک صنعتی کامیاران و زمین های آماده بهره برداری صنعتی، بر ساخت کارخانه “لامپ ال ای دی” با ظرفیت 20 هزار لامپ در روز و اشتغال زائی 145 نفر به صورت مستقیم با سرمایه ایی بالغ بر8 میلیون دلار سرمایه اولیه با همکاری شریک داخلی، اعلام آمادگی کرده اند.

مرادی افزود: همچنیندر بحث ساخت نیروگاه های خورشیدی بحث و تبادل نظر شد که به سرمایه گذاری بیشتر از 5 میلیارد تومان نیاز دارد که با ساخت این نیروگاه ها، تکنولوژی پایه برای زیرساخت های صنعتی در منطقه ایجاد می شود.

مرادی درباره سرمایه گذاری های شرکت “او بی اس” ژاپن در دیگر نقاط کشور گفت: اگر بسترهای سرمایه گذاری در کردستان فراهم شود این شرکت سرمایه گذار حاضر است با همکاری سرمایه گذاران داخلی کارخانه های مختلفی را ایجاد نماید.

نظر خود را بنویسید